BLOG
Sizler için derlediğimiz faydalı yazıları buradan okuyabilirsiniz
İskarpela Oyma Bıçağının Çeliği Nedir

Tecrübeli ustalarımız tarafından amortisör yayından yapılmaktadır. Her ağacı oymakta kullanılabilinir.

 

Devamını Oku
İskarpela Oyma Bıçağının Çeliği Nedir
Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Sıradan bıçaklarınıza veda edin, İskarpela ile deneyiminizi bir üst seviyeye taşıyın! Neden mi bizi tercih etmelisiniz?

 

1. Üstün Keskinlik: İskarpela, bıçaklarınıza ve kesici araçlarınıza profesyonelce keskinlik kazandırır. Her kesimde mükemmel sonuçlar alın!

???? 2. Pratik Kullanım: Kullanımı son derece basit ve pratiktir. İhtiyacınız olan keskinliği hızlıca elde edin, zaman kaybına son verin.

3. Dayanıklılık ve Kalite: Yüksek kaliteli malzemelerle üretilen İskarpela, uzun ömürlü ve dayanıklıdır. Sizi uzun yıllar boyunca keskin tutar.

5. Müşteri Memnuniyeti Garantisi: Müşteri memnuniyeti bizim için en önemli önceliktir. İskarpela'yı satın aldığınızda, ürünümüzden tam anlamıyla memnun olmanızı sağlamak için buradayız.

Hemen Sipariş Verin, Keskinliği Yakalayın! İskarpela ile tanışmak için hemen siparişinizi verin.

Devamını Oku
Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?
İskarpela Nedir, Ne İşe Yarar, Nerelerde, Nasıl Kullanılır?

İskarpela nasıl kullanılır? İskarpelanın kullanımı nasıldır?


Ahşap oyma işlemi için kullanılan ahşap iskarpela kullanılacak ahşap yüzeyin bastırılarak yontulması yolu ile kullanılır. Bu sebeple de iskarpelanin ağız kısmı keskin, ayrıca darbeye, kırılmaya karşı da dayanıklı olarak üretilir.

İskarpelayla çalışılırken dikkat edilmesi, kaydırılmaması önemlidir. Ucu keskin olduğu için ufak bir hatada ya da dikkatsizlikte yaralanmalara sebep olabilir. Bununla birlikte iskarpelanın keskin ucunun belirli aralıklarla bilenmesi, kullanım kalitesinin düşmesine engel olur. Bu nedenle piyasadaki iskarpela setlerinde genellikle iskarpela bileme aparatı da dahil olur.

İskarpela çeşitleri, ebatlarına, yapıldığı çeliğin sertlik derecesine göre değişir. Buna bağlı olarak da kullanım alanları değişir. Dayanıklı ve keskin olmaları dışında iskarpelalar aynı zamanda hassas el aletleridir.

İskarpela takımı, ahşap masa, sandalye, tabure yapımında, mobilya yapımında ve tamiratında da kullanılır. İskarpela ahşap modeli bunun için en uygun tercih olur. Ahşap ürünlerinde kullanılan iskarpelaya iskarpela bıçak da denir.

İskarpela satın alırken, sağlam dövme çelikten yapılmış ucu olanları tercih etmeniz, aldığınız ürünün kullanım ömrünün daha uzun olmasını sağlar.

Devamını Oku
İskarpela Nedir, Ne İşe Yarar, Nerelerde, Nasıl Kullanılır?
İskarpela'nın Bakımı Nasıl Yapılır?

İskarpela ile biley işlemi yaparken her iki taraftaki biley işlemini eşit bir şekilde uygulamak önemlidir. Bıçağın eşit şekilde keskinleşmesini sağlamak için dengeli bir şekilde sürükleyin. 

Son Kontrol: Biley işlemini tamamladıktan sonra bıçağın keskinliğini kontrol edin. Gerekirse işlemi tekrarlayın.

Not: İskarpela'nın kullanım talimatları ve özel özellikleri üründen ürüne değişebilir, bu nedenle üreticinin sağladığı talimatlara dikkat etmek önemlidir.

 

Devamını Oku
İskarpela'nın Bakımı Nasıl Yapılır?
Sizden Aldığım İskarpela Ne Kadar Dayanıklıdır?

İskarpelalarımız yüksek kalite dövme çelikten imal edilir. Çeliği Amortisör Yaylarından olup her ağacı oymaya uygundur. Kullanımı ömürlüktür.

Yerli Üretimdir.

Devamını Oku
Sizden Aldığım İskarpela Ne Kadar Dayanıklıdır?
Blog Kategori